Ubezpieczenie na życie w trakcie studiów

Czy warto się ubezpieczać na życie w młodym wieku? Czy ubezpieczenie na życie dla studenta jest tańsze? Którą ofertę polisy na życie w trakcie studiów wybrać? Są to rzadko zadawane przez samych zainteresowanych pytania, ponieważ życie studenckie kojarzy się najczęściej z beztroskim czasem, dużą ilością nauki, ciekawymi znajomościami i podróżami. Dla wielu osób to złoty okres życia – już świadomi i dorośli, ale jeszcze przed założeniem rodziny i poważnymi wyzwaniami jak firma, kredyt na mieszkanie czy rodzina. Mało kto w okresie tak pełnym przygód i nowych doznań myśli o ewentualnych nieszczęśliwych wypadkach czy starości.

Jednak beztroski czas studiów w żaden sposób nie zmienia faktu, że można zadbać o ten piękny czas i odpowiednio go zabezpieczyć. Przyszłości nikt nie jest w stanie przewidzieć a świadczenie z tytułu określonej sytuacji – zawsze może się przydać. Zarówno śmierć bliskiej osoby, jak i trwały uszczerbek na zdrowiu czy złamana ręka – mogą przynieść nam wsparcie finansowe, potrzebne w określonej sytuacji.

Tańsza oferta ubezpieczeniowa dla studenta?

Określenie studenta jako człowieka ubogiego nie wzięło się z powietrza. Podjęcie się studiów, które mają nam zapewnić potencjał na rynku pracy wymaga od nas skupienia się na nauce, a co za tym idzie – eliminuje możliwości podjęcia stałej pracy. Ten brak regularnych dochodów jest rekompensowany wieloma zniżkami w stosunku do studenta, który może kupić tańszy bilet do kina czy na pociąg. A czy ta zasada dotyczy również ubezpieczenia na życie?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada produkty dedykowane osobom pobierającym naukę. Z uwagi na brak stałej pracy, Ubezpieczyciel uwzględnia niższą cenę dla osób kształcących się na uczelniach wyższych. Jednak niższa cena nie oznacza niższej jakości – ubezpieczenie na życie dla studenta powinno mieć taki sam zakres ochrony, jak dla każdego innego klienta.

Okres nauki to szczególny czas w życiu każdego młodego człowieka, gdzie cała uwaga skupiona jest na własnym rozwoju. Wsparcie finansowe jest niezwykle ważne w każdej trudnej sytuacji życiowej i gdy zostanie zakupiona polisa na życie dla studenta, na taką pomoc można śmiało liczyć.

Przydatne rozszerzenia ubezpieczenia na życie dla studenta

To, co niezwykle istotne w ubezpieczeniach na życie to fakt, że w czasie trwania umowy można ją odpowiednio modyfikować, uwzględniając własne potrzeby i możliwości. Tak więc w dowolnym momencie trwania umowy możemy zarówno z niej zrezygnować, zawiesić ją lub rozszerzyć zakres ochrony. Jednocześnie warto pamiętać, że tego typu decyzję najlepiej podejmować w kolejną rocznicę umowy i być świadomym konsekwencji utraty ochrony, a w razie polis oszczędnościowych, także części gromadzonego kapitału.

Co prawda młode osoby do 26. roku życia podlegają pod ubezpieczenie rodziców, to jednak taka forma ochrony nie jest adekwatna do możliwości, jakie daje indywidualne ubezpieczenie na życie z kluczowymi rozszerzeniami typu:

  • leczenie szpitalne,
  • rehabilitacja,
  • poważny uraz,
  • poważne zachorowanie.

Okresem, w którym życie i zdrowie studenta jest szczególnie narażone na wiele przykrych zdarzeń to długi, bo trwające nawet 3 miesiące wakacje, podczas których o stłuczenie czy wypadek nie jest trudno, zwłaszcza gdy student prowadzi aktywny tryb życia.

Kilka rozszerzeń dokupionych do umowy podstawowej sprawi, że cena polisy nadal będzie korzystna, czyli zamknie się w przedziale np. 100 zł miesięcznie, a ubezpieczony będzie miał gwarancje otrzymania w razie zdarzenia wielokrotności tej sumy – nawet kilkuset tysięcy złotych.

Zakres i porównanie oferty ubezpieczeń na życie

Student nie powinien bać się zakupu ubezpieczenia. Być może jest to w życiu młodego człowieka pierwsza poważna decyzja, ale wpływa ona mocno na postrzeganie świata oraz podejście do oszczędności. Polisa na życie wymaga regularnych wpłat, dzięki czemu student zaczyna uczyć się pilnowania terminu opłat, jak również ponosi konsekwencje swoich wyborów. Jest to także jeden z elementów wchodzenia w dorosłe życie, rozpoczęcie myślenia długofalowego oraz skupienia się na unikaniu potencjalnych zagrożeń.

Aby dokonać dobrego wyboru, warto poświęcić chwilę na poszukiwanie polisy życiowej. Wybierając ubezpieczenie na życie student ma prawo oczekiwać wiele względem ubezpieczyciela. Dzisiejsze polisy na życie oferują transport medyczny, konsultacje psychologa, dofinansowanie do leków nierefundowanych, dopłatę do rehabilitacji oraz wiele innych.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada szeroką ofertę produktów. Każde z nich posiadają odrębną ofertę cenową i zakres usług, jakie świadczą. Stąd właśnie warto porównywać oferty, bo dzięki temu możemy dowiedzieć się zarówno o tańszej ofercie, jak i o podobnym zakresie ochrony o innych profitach.

To, co ważne dla studentów to porównywanie ofert ubezpieczeń na życie ze sobą. Pomoże w tym porównywarka ubezpieczeniowa, która szybko i sprawnie znajdzie kilka najlepszych dla nas ofert. Dzięki temu możemy zaoszczędzić zarówno budżet, jakim dysponujemy, jak i nasz cenny czas. Jest to łatwe także dlatego, że zainteresowanymi są młodzi ludzie, spędzający mnóstwo czasu w internecie, dla których znalezienie tego aplikacji i ich obsługa jest banalnie prosta.

Spodobał Ci się nasz tekst? Udostępnij go innym...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Napisz komentarz