Polsko-białoruska konferencja „Lasy przedsiębiorcom. Przedsiębiorcy lasom”

W Białymstoku odbyła się polsko-białoruska konferencja „Lasy przedsiębiorcom. Przedsiębiorcy lasom”. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Środowiska i Marszałka Województwa Podlaskiego i budzi nadzieję na wspólne budowanie wydolnego i funkcjonalnego systemu ochrony i pielęgnacji lasów i ostoi leśnych. Europa Środkowa i Wschodnia, w tym teren Polski, jest jednym z najbardziej zielonych sektorów naszego kontynentu, i dbałość o zasoby tych unikatowych ekosystemów jest priorytetem; lasy bukowe, bory wysokogórskie, rezerwaty przyrody i inne formy zielonych płuc wokół miast i wsi pozwalają nie tylko na zdrową rekreację, ale i na aktywne tworzenie atrakcji turystycznych dla naszych rodaków i gości z zagranicy.

Na spotkaniu byli obecni m. in. przedstawiciele takich organizacji, jak Podlaski Klub Biznesu, Zrzeszenie Polskiego Biznesu w Republice Białoruś, oraz Nadleśnictwo Czarna Białostocka. Podczas konferencji miała miejsce dyskusja na temat zachowania ekoróżnorodności lasów i obrony ich przed ekspansją zabudowy przemysłowej i miejskiej. W rozmowach podkreślono także, że unikatem na skalę europejską jest publiczna dostępność lasów dla społeczności: “W Europie to rzadkość, aby państwowe lasy były dostępne społeczeństwu, a w Polsce tak właśnie jest ” – wskazał Wicemarszałek Olbryś (cytat za www.bialystok.lasy.gov.pl/)

 

polsko-białoruska konferencja „Lasy przedsiębiorcom. Przedsiębiorcy lasom”

 

Na spotkaniu była obecna również reprezentacja Zrzeszenia Polskiego Biznesu w Republice Białoruś – mieliśmy niezwykłą okazję nawiązać kontakty biznesowe z przedsiębiorcami zza naszej wschodniej granicy, co wróży ekspansję naszych usług konsultingowych na nowe, nieznane jeszcze wody. Białoruś jest krajem, w którym lasy pokrywają 38% powierzchni kraju, więc jest to niezwykle atrakcyjny z punktu widzenia branży gospodarki leśnej region; jakość białoruskiego drewna, zwłaszcza pozyskiwanego z drzew iglastych, jest wysoka, co decyduje o wysokiej pozycji leśnictwa w gospodarce kraju i eksporcie. Jesteśmy podekscytowani, mogąc doradzać naszym rodakom-przedsiębiorcom z tego sektora.

Przedstawiciele Grupy Assiduus wspierają polskie firmy i przedsiębiorców w ramach internacjonalizacji m.in. polskiego biznesu drzewnego, oraz możliwości eksportu, ekspansji przedsiębiorstw, i wsparcia doradczego firm zajmujących się gospodarką leśną i przetwórstwem drewna. W ramach współpracy przygotowujemy misję gospodarczą dla przedstawicieli przemysłu drzewnego na wyjazd w II połowie roku na targi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ponieważ Podlasie jest jednym z najbardziej bogatych w niepowtarzalne habitaty i ekosystemy naturalne regionów, instytucjom pochodzącym z tego województwa dobro środowiska leży szczególnie na sercu. Jesteśmy dumni, że możemy dzięki naszemu zapleczu kompetencji i doświadczeniu możemy wspierać ich działania i inicjatywy!” podkreślił prezes Grupy Assiduus, Maciej Urban.

 

 

Konferencja w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

generalna dyrekcja lasów państwowych białystok assiduus 135
generalna dyrekcja lasów państwowych białystok assiduus 15 — kopia
generalna dyrekcja lasów państwowych białystok assiduus 20 — kopia
generalna dyrekcja lasów państwowych białystok assiduus 154
generalna dyrekcja lasów państwowych białystok assiduus 45
generalna dyrekcja lasów państwowych białystok assiduus 67
generalna dyrekcja lasów państwowych białystok assiduus 676
generalna dyrekcja lasów państwowych białystok assiduus
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

 

 

Napisz komentarz