Pakiety medyczne dla firm

ZDROWIE PRACOWNIKÓW TO PODSTAWA SILNEGO BIZNESU

człowiek układa klocki z symbolami usług medycznych
lekarz trzyma dłońmi serce

Benefity pozapłacowe to jedna z form budowania dobrych relacji na linii pracownik-pracodawca. To dzięki nim zyskujesz lepszych, bardziej oddanych i zmotywowanych ludzi, budujących kapitał i przyszłość Twojego przedsiębiorstwa.

Wśród szerokiej gamy dodatków pozapłacowych oferowanych przez firmy działające na terenie naszego kraju, najbardziej popularna jest prywatna opieka medyczna. Najczęściej pracodawcy oferują podstawowy pakiet tego typu usługi, chociaż statystyki wskazują, że z kolei pracownicy najbardziej cenią sobie rozszerzone pakiety.

Dlaczego warto inwestować w dodatki pozapłacowe takie jak pakiety medyczne? Przede wszystkim poziom publicznej opieki medycznej w Polsce jest bardzo zły. Długie kolejki do lekarzy, brak refundacji oraz utrudnienia w dostępie do odpowiednich badań i zabiegów mogą skutecznie utrudnić życie Twojego pracownika, co w przyszłości niechybnie odbije się w jakiś sposób na funkcjonowaniu Twojej firmy.

Osoba pozostawiona bez odpowiedniej opieki medycznej nie tylko ma większe szanse na zachorowania i powikłania, ale także jest to osoba statystycznie bardziej zestresowana, mniej zmobilizowana do pracy, rozkojarzona i pozbawiona motywacji do rozwoju. Taki pracownik będzie także mniej oddany firmie, z chęcią zapewne zamieni obecne stanowisko na takie, które zapewni mu bardziej stabilne, bezpieczne i komfortowe warunki życia.

Chcesz wiedzieć więcej o tej ofercie? Zapoznaj się z jej szczegółami, odwiedź oficjalną stronę Ambasady Zdrowia lub skontaktuj się z naszym doradcą finansowym. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości.

Korzyści wynikające z korzystania z prywatnych pakietów medycznych

opieka medyczna ikona

Dostęp do opieki medycznej wysokiej jakości

Dzięki jakościowym konsultacjom oraz zabiegom medycznym Twój pracownik będzie mógł szybciej wrócić do zdrowia, będzie miał zmniejszone szanse na powikłania oraz późniejsze problemy zdrowotne. Poza tym także będzie czuł większą stabilizację życiową oraz bezpieczeństwo. To wszystko są zalety także dla Ciebie jako dla pracodawcy, ponieważ praca w Twojej firmie będzie mogła przebiegać bardziej sprawnie i efektywnie dzięki zdrowym i zadowolonym z życia pracownikom. Ze swojej strony dbamy o to, żeby placówki, z którymi nawiązujemy współpracę były sprawdzonymi, dobrze wyposażonymi ośrodkami, zatrudniającymi renomowanych specjalistów w swoich dziedzinach. Dobieramy także atrakcyjne zestawy pakietów medycznych dla firm.

lekarz specjalista ikona

Nielimitowane konsultacje lekarskie u specjalistów bez skierowania

Dostęp do wizyt u specjalisty jest obecnie jeszcze większym problemem niż konsultacja u lekarza rodzinnego. Nie tylko ze względu na limity i brak personelu medycznego, ale również ze względu na przymus posiadania skierowania co stanowi dodatkowy problem na drodze do dostania się do lekarza. Skierowania i ogromne kolejki do lekarzy specjalistów to coraz częściej powód, dla którego ludzie decydują się na zrezygnowanie z konsultacji lekarskiej, nawet w przypadku, kiedy mają uzasadnione wątpliwości co do stanu swojego zdrowia. To z kolei może prowadzić do późniejszej wykrywalności chorób, które im później wykryte, tym trudniej mogą być leczone. Jaki to może mieć skutek dla Twojego przedsiębiorstwa? Dłuższe zwolnienia lekarskie, potrzeba szukania pracowników na zastępstwo, brak motywacji w firmie, to tylko część z tego, co może Cię spotkać.

pakiety medyczne ikona

Indywidualne dostosowanie terminów wizyt

Możliwość elastycznego wyboru terminu wizyty pozwala szybko i bez problemów w organizacji pracy czy życia osobistego dostać się do odpowiedniego lekarza. Ze względu na liczne opóźnienia w publicznej służbie zdrowia często nawet po otrzymaniu numerka w kolejce, jesteśmy zmuszeni spędzić nawet dodatkowe kilka godzin na dostanie się do lekarza. Jest to strata czasu oraz dodatkowy stres, który na pewno nie służy żadnej chorej osobie w powrocie do zdrowia. Indywidualny termin wizyt pozwala także dostać się z łatwością na cykliczne konsultacje do specjalistów, bez potrzeby brania dodatkowego urlopu. Wiele osób potrzebuje także dodatkowych, regularnych wizyt u specjalistów, ze względu na mniejsze lub większe problemy ze zdrowiem, a tak łatwy dostęp do specjalisty pozwala pogodzić potrzebę chodzenia na badania czy konsultację, z innymi obowiązkami.

sprzęt medyczny ikona

Nielimitowane badania laboratoryjne

Konsultacja lekarska to oczywiście nie wszystko, ważny jest także dostęp do możliwości wykonania odpowiedniego zestawu badań laboratoryjnych. Bez nich w końcu ciężko ustalić przyczynę choroby czy dolegliwości fizycznych. W przypadku leczenia w ramach NFZ na badania trzeba czekać, niejednokrotnie długo, część nie jest refundowana, co tym bardziej utrudnia pełnowymiarowe leczenie. Wykupienie badań jednorazowo, ze względu na długie kolejki czy brak refundacji to spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić, a już na pewno nie w każdym momencie. W przypadku wykupienia odpowiedniego pakietu prywatnej opieki medycznej dla pracowników firm problem dodatkowych opłat oraz limitów badań laboratoryjnych znika.

rodzina z pakietem medycznym ikona

Włączenie do ubezpieczenia partnera/małżonka/dzieci

Twoi pracownicy nie martwią się jedynie o swoje zdrowie. Równe ważne, a być może często i ważniejsze, jest zdrowie i bezpieczeństwo ich bliskich – małżonka/małżonki czy dzieci. Dzięki pakietom medycznym oferowanym przez Grupę Assiduus istnieje możliwość włączenia do ubezpieczenia bliskiej osoby, niekoniecznie też musi być to rodzina, może to być także partner lub partnerka, z którymi osoba ubezpieczona żyje w nieformalnym związku. Te udogodnienia sprawiają, że Twój pracownik będzie czuł się bezpieczniejszy i będzie miał poczucie, że jego aktualna praca zapewnia także lepsze warunki życiowe jego bliskim.

nowoczesny sprzęt diagnostyczny ikona

Nowoczesny sprzęt diagnostyczny

Odpowiedni sprzęt diagnostyczny to podstawa udanego leczenia. Niestety, w przypadku leczenia w ramach NFZ sprzęt często ma swoje lata i może być zawodny, uszkodzony lub w ogóle czasowo niedostępny dla pacjenta. Jest to kolejny plus prywatnej opieki medycznej dla pracowników Twojej firmy. Pozwala ona na komfortową, pewną diagnozę i co za tym idzie szybsze i bardziej skuteczne podjęcie leczenia. Diagnoza w przypadku wystąpienia dolegliwości pozwala nie tylko na przyspieszenie podjęcia odpowiednich działań przez lekarzy, ale również na zmniejszenie poziomu stresu.

Pakiety medyczne – czy to się opłaca?

Prywatne pakiety medyczne dla pracowników firm już dawno przestały być w Polsce jedynie domeną oddziałów największych, międzynarodowych korporacji. Ze względu na coraz większe trudności w znalezieniu dobrych pracowników lub specjalistów z poszczególnych dziedzin, takich jak chociażby IT, coraz większa ilość pracodawców decyduje się na inwestycje w tego typu benefity.

Choć może się to wydawać obciążeniem dla finansów firmy, szczególnie jeżeli mowa o przedsiębiorstwach z sektora MŚP, to tak naprawdę należy sobie zdać sprawę z tego, że jest to inwestycja. Inwestycja, która zwraca się w postaci lepszych efektów pracy naszych pracowników, większego zainteresowania naszą firmą, przyciąganiem do siebie specjalistów zainteresowanych realnie pracą dla nas, a w końcu także jest to budowanie pozytywnego wizerunku naszej firmy. Nie powinniśmy więc traktować tego wyłącznie w kategoriach dodatkowego świadczenia socjalnego realizowanego na rzecz pracownika i jego bliskich, ale jako obustronną korzyść.

Oczywiście odpowiedni pakiet medyczny należy wybrać z głową. Z jednej strony musi on być dostosowany zarówno do naszych możliwości finansowych z jednej strony, jak i z drugiej strony musi on spełniać przynajmniej zdecydowaną część oczekiwań pracowników. Niestety nieprzemyślany dobór pakietu medycznego może się skończyć obopólnym niezadowoleniem a tego przecież nikt nie chce. Może okazać się na przykład, że przepłacimy na umowie z placówką, a nasi pracownicy nie będą otrzymywać świadczeń, na których im najbardziej zależy. Dlatego proponujemy usługi doradcze związane z wyborem odpowiedniego pakietu medycznego, świadczone przez ekspertów specjalizujących się dokładnie w obsłudze klientów biznesowych jeżeli chodzi o wybór tego typu produktów pod ich potrzeby.

pacjent korzysta z konsultacji z lekarzem w ramach pakietów medycznych dla firm
pacjentka korzysta z pakietu medycznego u stomatologa

Jeżeli szukasz doradcy finansowego, który dobierze dla Ciebie pakiet medyczny dla pracowników, w ofercie cenowej niedostępnej osobom indywidualnym na obecnym rynku, to zachęcamy do skorzystania z usług Grupy Assiduus.

Nasi doradcy finansowi posiadają duże doświadczenie i wiedzę jeżeli chodzi o branżę prywatnej opieki medycznej w Polsce. Znamy nie tylko obowiązujące standardy jakie powinien spełniać dany pakiet medyczny, czego statystycznie oczekują obecnie polscy pracownicy oraz jak powinna wyglądać umowa, ale także potrafimy dopasować produkt, który oferujemy, pod potrzeby określonej firmy, jej branży i specyfiki.

Przypominamy też, że jako niezależna firma doradztwa finansowego jesteśmy w stanie wyszukać dla klienta najbardziej atrakcyjny pakiet, jaki znajduje się obecnie na rynku. Nie korzystamy z usług tylko jednego podmiotu, a współpracując z wieloma instytucjami mamy szanse na wyszukiwanie spersonalizowanych, atrakcyjnych ofert dla naszych klientów biznesowych.

Rozpocznijmy razem nowy projekt! Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!