Fundusz pożyczkowy

WSPIERAMY ROZWÓJ FIRM Z SEKTORA MŚP

klient podpisuje umowę na pożyczkę samochodu
projekt budowlany realizowany z funduszu pożyczkowego

Nie każdy przedsiębiorca dysponuje ogromnym kapitałem pozwalającym mu na realizowanie ambitnych projektów z własnej kieszeni. Nie oznacza to, że ci mniejsi gracze biznesowi nie posiadają odpowiedniej wiedzy, kompetencji czy talentu, który pozwalałbym im na innowacyjny rozwój biznesu czy świadczenie nowatorskich usług lub sprzedaż wysokiej jakości produktów.

Z tego względu w zakresie naszych usług doradztwa biznesowego znajduje się także fundusz pożyczkowy dla właścicieli firm, którzy marzą o rozwoju, ale w danym momencie brakuje im na nie środków. Jeżeli masz pomysł i uważasz, że jest on nie tylko wart realizacji, ale również, wierzysz w to, że w przyszłości zwróci się z nawiązką, to zapraszamy do skorzystania z naszych konsultacji biznesowych. Pomożemy nie tylko zweryfikować Twój biznesplan, ale także przeprowadzimy Cię przez całą drogę ubiegania się o uzyskanie odpowiedniego rodzaju pożyczki.

W skład Grupy Assiduus wchodzi również Fundusz Pożyczkowy, koncentrujący się na oferowaniu właścicielom firm odpowiedniego rodzaju rozwiązań pożyczkowych. Usługi podzielone są na konkretne cele finansowania, co pozwala dobrać bardzo spersonalizowaną umowę związaną z bieżącą działalnością klienta. Doradcy biznesowi uczestniczą zarówno w wyszukiwaniu odpowiedniej oferty oraz rodzaju pożyczki, jak i w zbieraniu odpowiedniej dokumentacji oraz opracowania projektu pod pożyczkę.

Rodzaje pożyczek dla firm w ramach Funduszu Pożyczkowego

pożyczka ikona

Pożyczka akceleracyjna

Inaczej zwana pożyczką na rozwój. Jak sama nazwa wskazuje ma pomóc przedsiębiorstwu w poszerzaniu zakresu i jakości swojej działalności. Może ona stanowić realne wsparcie finansowe dla mikro i małych firm w skutecznym rozwoju, a co za tym idzie, w uzyskiwaniu większych zysków w przyszłości. Na co może być przeznaczona tego rodzaju pożyczka? Na zakup maszyn produkcyjnych, narzędzi niezbędnych do bardziej sprawnego funkcjonowania firmy, oprogramowania czy integracji zakupionych dóbr. Jej maksymalny termin spłaty wynosi 72 miesiące, co wśród pożyczek jest dość długim okresem, pozwalającym na rozłożenie rat na mniejsze kwoty. Pamiętaj, że stojąc w miejscu cofasz się, ponieważ konkurencyjne firmy idą do przodu opracowując nowe mechanizmy działania oraz poszerzając swoje oferty. Dlatego rozwój powinien być stałym elementem Twojego biznesu.

pożyczka ikona

Pożyczka na start

Masz świetny pomysł na biznes, ale brakuje Ci wystarczającej ilości kapitału? Pożyczka na start może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jest ona przeznaczona dla początkujących przedsiębiorców, którzy działają na rynku nie dłużej niż dwa lata i potrzebują gotówki na rozpoczęcie działalności lub finansowanie działalności na jej początkowym etapie, kiedy często wkład w firmę przewyższa uzyskiwane przez właściciela dochody. Jej konkretne cele mogą być bardzo zróżnicowane – dużo zależy od tego, w jakiej branży działamy i jaki posiadamy plan biznesowy. Także wysokość takiej pożyczki oraz termin jej spłaty jest cechą bardzo zindywidualizowaną, co przy rozsądnym wyborze oferty pozwala na korzystne rozłożenie spłaty. Jest ona szczególnie ukierunkowana na te osoby, które posiadają doświadczenie w danej dziedzinie i jako specjaliści mają ambicje do samodzielnego prowadzenia biznesu.

pożyczka innowacyjna ikona

Pożyczka innowacyjna

Jest to pożyczka dedykowana tym przedsiębiorstwom, które działają w branżach charakteryzujących się kreowaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Pozwala ona zdobyć niezbędne fundusze zarówno w celu realizacji projektów w stadium opracowań, jak i na etapie wdrażania podpisanych kontraktów. Innowacje to element, który pozwala firmie wybić się na tle konkurencji oraz wprowadzać na rynek usługi lub produkty, które ze względu na swój nowatorski charakter będą cieszyły się większym zainteresowaniem ze strony klientów. Dodatkowo pozwalają one na ugruntowanie pozycji firmy na rynku oraz budowanie pozytywnego wizerunku marki. Dlatego jest to wart inwestycji sposób na rozwój biznesu. Termin spłaty pożyczki innowacyjnej to maksymalnie 72 miesiące. Jeżeli masz nowatorski pomysł, który jesteś w stanie wdrożyć w życie przy uzyskaniu odpowiednich środków finansowych, być może jest to rozwiązanie dla Twojego biznesu.

pożyczka ekoinnowacyjna ikona

Pożyczka ekoinnowacyjna

Podobnie jak pożyczka innowacyjna i ta jest skierowana do tych przedsiębiorców, którzy stawiają na nowoczesne rozwiązania w biznesie oraz kreatywność. Pożycza ekoinnowacyjna powstała specjalnie z myślą o tych firmach, które decydują się inwestować w rozwój ekologicznych rozwiązań, takich jak czerpanie energii z odnawialnych źródeł. Pozwala ona zdobyć fundusze między innymi na takie cele jak zakup technologii umożliwiających czerpanie energii z instalacji fotowoltaicznych oraz rozwiązań pozwalających na skuteczne ograniczanie zużycia energii. Takie działania pozwalają wprowadzić odpowiednie oszczędności w stałych wydatkach przedsiębiorstwa, co automatycznie generuje większy przychód firmy związany z ograniczaniem kosztów działalności. Jeżeli masz w planach inwestycje mającą na celu ograniczenie emisji CO2 lub zużycia energii przez Twoją firmę, to jest to odpowiednia opcja finansowania. Maksymalny termin spłaty tej pożyczki to 24 miesiące.

pożyczka inwestycyjna ikona

Pożyczka inwestycyjna

Jej celem jest zakup trwałych środków przeznaczonych do realizacji inwestycji planowanych bądź już realizowanych przez dane przedsiębiorstwo. Oferujemy pożyczki inwestycyjne z możliwością terminu spłaty do 60 miesięcy, co pozwala rozłożyć zobowiązanie na wygodne raty. Wysokość pożyczki ustalana jest indywidualnie i zależy zarówno od potrzeb danego przedsiębiorstwa jak i jego możliwości jeżeli chodzi o późniejszą spłatę zobowiązań. Z tej opcji mogą skorzystać osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, które posiadają zdolność spłaty pożyczki oraz planują lub są w trakcie realizowania perspektywicznych inwestycji.

fundusz pożyczkowy ikona

Pożyczka rozwojowo-obrotowa

W ofercie funduszu pożyczkowego posiadamy również możliwość zaciągnięcia pożyczki rozwojowo-obrotowej. Pozwala ona na zakup odpowiednich produktów lub materiałów, które są niezbędne w procesie produkcji lub do świadczenia danych usług (w zależności od branży i specyfiki funkcjonowania firmy będącej własnością klienta, cele te mogą się od siebie różnić). Możliwość terminu spłaty tego typu pożyczki sięga 24 miesięcy, w zależności od ustaleń z klientem może on być odpowiednio krótszy. Jak większość tego typu zastrzyków gotówki pozwala ona przedsiębiorcy na znalezienie źródła finansowania projektów oraz co za tym idzie aktywny rozwój biznesu.

Na co zwrócić uwagę ubiegając się o pożyczkę dla firm

Przede wszystkim pamiętaj, że skorzystanie z Funduszu Pożyczkowego to nie tylko szybki zastrzyk gotówki pozwalający na nowe inwestycje, ale również zobowiązanie wobec pożyczkodawcy, które później nieuchronnie należy spłacić. Wiąże się to z dodatkowym, comiesięcznym wydatkiem, który musisz zawczasu uwzględnić w swoim biznesowym budżecie.

Zastanów się czy pożyczka rzeczywiście skutecznie usprawni działanie Twojej firmy, czy zwróci się i w jakim czasie, czy jest to odpowiedni moment na takie działania. Musisz wziąć pod uwagę zarówno obecny stan Twojego przedsiębiorstwa, jego historię, jak i perspektywy rozwoju. Nie zapominaj o zapoznaniu się z prognozami dotyczącymi ekonomii kraju, przyszłości Twojej branży, wzrostu konkurencyjności czy popytu na produkty/usługi, które oferujesz. Te wszystkie elementy mogą mieć kluczową wagę w planowaniu takiego działania jak skorzystanie z funduszu pożyczkowego dla firmy.

W końcu też powinieneś przemyśleć dokładny cel zaciąganej pożyczki, szczególne pod kątem opracowania biznesplanu oraz zwrotu z planowanych inwestycji. Posiadamy w ofercie pożyczki na bardzo różnorodne cele, ze szczególnym uwzględnieniem tych firm, które stawiają na przedsiębiorczość i innowacyjność w biznesie, ponieważ te elementy uznajemy za najbardziej bezpieczny podmiot inwestowania.

fabryka działająca z pieniędzy z funduszu pożyczkowego
w ramach projektu z funduszu pożyczkowego robotnicy realizują prace budowlane

Jeżeli nie jesteś pewny czy pożyczka dla firm jest odpowiednią formą pozyskania gotówki w Twoim przypadku lub chcesz dowiedzieć się więcej o aktualnych ofertach lub wymaganiach wobec przedsiębiorcy ubiegającego się o pożyczkę, to zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami biznesowymi lub odwiedzenia strony Assiduus Fundusz Pożyczkowy, na której znajduje się o wiele więcej praktycznych informacji związanych z tym tematem.

Fundusz Pożyczkowy Grupy Assiduus zajmuje się w szczególności pomocą w pozyskiwaniu finansowania firmom z sektora MŚP. Stawiamy na różnorodność źródeł finansowania jeżeli chodzi o opracowywanie ofert dla klientów, dlatego oferujemy czerpanie zewnętrznych środków zarówno z UE, jak i z prywatnego kapitału. Zwracamy także szczególną uwagę na spójność projektu z regionalnymi specjalizacjami wspierając rozwój lokalnego biznesu.

Ze swojej strony zapewniamy naszym klientom kompleksową pomoc konsultingową przy ubieganiu się o uzyskanie pożyczki. Nasi doradcy finansowi wyszukują atrakcyjne i jednocześnie bezpieczne oferty, a forma działalności niezależnych doradców pozwala nam na oferowanie klientom bardziej atrakcyjnych cenowo ofert niż te standardowo dostępne na rynku. O wysokiej efektywności naszych działań świadczy fakt, że aż 94% firmom, które ubiegały się o pożyczki w ramach naszego funduszu, udało się uzyskać finansowanie na swoje projekty.

Rozpocznijmy razem nowy projekt! Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!